Det här händer i oktober

Vill du boka in dig på ett evenemang? Gå till Medlemsportalen!

Evenemang Dag Arrangör Ort Kommentar
Loge Grad II 151005 Torgrim Hudiksvall
Loge Grad I 151006 Valhall Hemmesta Tillsammans med Värmdö Bifrostförening
Loge Grad III 151007 Eyrabro-Havamal Örebro
Loge Grad II 151008 Åsagård Stockholm Klara Östra Kyrkogata 8
Loge Grad II 151009 Grimner Oskarshamn
Loge Grad II 151009 Gungner Borås
Loge Grad III 151009 Rimfaxe Helsingborg
Loge Grad I 151009 Rosheim Norrtälje
Jubileum 151010 Gersimi Helsingborg 10-årsjubileum
Loge Grad VIII 151010 Ladulås Tranås
Loge Grad V 151014 Gagnrad Borlänge
Loge Grad II 151014 Torkild Södertälje
Loge Grad II 151015 Linneus Växjö
Loge Grad II 151015 Manheim Stockholm
Loge Grad II 151016 Löfstad Tranås Nostalgiloge
Loge Grad III 151016 Mjölner Eslöv
Loge Grad III 151016 Vanadis Karlskrona
Loge Grad II 151016 Withala Vetlanda
Soaré 151017 Eyrabro-Havamal Örebro
Loge Grad IV 151020 Righeim Gävle
Loge Grad I 151020 Runheim Järfälla
Loge Grad III 151022 Rosheim Norrtälje
Loge Grad IV 151022 S:t Örjan Stockholm
Loge Grad II 151023 Carolus Karlskoga
Klubbafton 151023 Grimner Oskarshamn Ölprovning
Loge Grad VIII 151023 Heimdal Stockholm
Loge Grad III 151023 Junehus Jönköping
Loge Grad III 151023 Midgård Linköping
Loge Grad III 151023 Norheim Västervik
Loge Grad I 151023 Solheim Karlstad
Loge Grad VIII 151024 Gotheim Eslöv
Soaré 151024 Nicopia Nyköping Höstfest med damer
Bifrostseniorer 151027 Grimner Oskarshamn Besök SödraTimber Mönsterås
Loge Grad II 151027 Odinsal Uppsala
Loge Grad IV 151028 Aroshus Västerås
Loge Grad III 151028 Forsete Malmö
Klubbafton 151029 Alvheim Eskilstuna
Loge Grad III 151029 Nicopia Nyköping
Loge Grad II 151029 Valhall Stockholm
Loge Grad V 151029 Åsagård Stockholm Samarrangemang med Manheim
Loge Grad II 151030 Gondler Kalmar
Klubbafton 151030 Mjölner Eslöv Bierabend
Klubbafton 151031 Rosheim Norrtälje Per Henning Sjöbloms grav

Övriga möten

Evenemang Dag Arrangör Ort Kommentar
Direktoriemöte 151005 Manheim Stockholm Inför Grad II 15/10
Direktoriemöte 151006 Eyrabro-Havamal Örebro
Direktoriemöte 151006 Löfstad Tranås
Direktoriemöte 151018 Danheim Kristianstad Anmälan: Portalen
Direktoriemöte 151010 Ladulås Tranås KL.11:00
Direktoriemöte 151012 Runheim Järfälla
Direktoriemöte 151014 Midgård Linköping Anmälan om du inte kommer till Chri
Direktoriemöte 151018 Rosheim Norrtälje Dir möte +Träna inför GIII
Direktoriemöte 151019 Heimdal Stockholm
Direktoriemöte 151022 Alvheim Eskilstuna
Bookmark the permalink.