Det händer i november

Välkommen till november månads aktiviteter!

Logekvällar Dag Arrangör Ort Kommentar
Loge Grad IV 161102 Forsete Malmö
Loge Grad III 161103 Nicopia Nyköping
Loge Grad III 161103 Åsagård Stockholm
Loge Grad IV 161104 Rimfaxe Helsingborg
Loge Grad II 161108 Runrike Täby Gåsmiddag
Loge Grad II 161109 Eyrabro-Havamal Örebro
Loge Grad III 161109 Gagnrad Borlänge
Loge Grad III 161109 Torkild Södertälje
Loge Grad III 161111 Carolus Karlskoga
Loge Grad III 161111 Gungner Borås
Loge Grad III 161111 Vesthav Göteborg
Loge Grad IV 161111 Grimner Oskarshamn OBS ! Ändring till Grad IV
Loge Grad IV 161111 Löfstad Tranås
Loge Grad IV 161111 Vanadis Karlskrona
Loge Grad II 161114 Torgrim Hudiksvall
Loge Grad III 161117 S:t Örjan Stockholm Grad III
Loge Grad III 161118 Withala Vetlanda
Loge Grad IV 161118 Norheim Västervik
Loge Grad IX 161118 Tirfing Örebro
Loge Grad V 161118 Solheim Karlstad
Loge Grad I 161122 Righeim Gävle
Loge Grad V 161123 Aroshus Västerås
Loge Grad III 161124 Linneus Växjö
Loge Grad IX 161124 Heimdal Stockholm OBS! Nya tider
Loge Grad V 161124 Alvheim Eskilstuna
Loge Grad I 161125 Odinsal Uppsala
Loge Grad I 161125 Rosheim Norrtälje
Loge Grad III 161125 Gondler Kalmar
Loge Grad IV 161125 Junehus Jönköping Julloge
Loge Grad IV 161125 Midgård Linköping Anmäl måltid till MU
Loge Grad IV 161125 Mjölner Eslöv
Loge Grad V 161125 Rimfaxe Helsingborg
Loge Grad IX 161126 Gotheim Göteborg
Loge Grad IX 161126 Ladulås Oskarshamn OBS NYTT DATUM
Loge Grad I 161129 Valhall Stockholm Parentation
Övrigt Dag Arrangör Ort Kommentar
Direktoriemöte 161101 Löfstad Tranås
Infoträff om Bifrostorden 161105 Manheim Stockholm Seminarium Grad I
Klubbafton 161105 Rosheim Norrtälje Samling utanför kapellet
Direktoriemöte 161108 Eyrabro-Havamal Örebro
Direktoriemöte 161109 Righeim Gävle
Klubbafton 161110 Rosheim Norrtälje
Fest 161111 S:t Örjan Stockholm Gåsamiddag
Frukostmöte 161111 Eyrabro-Havamal Örebro Start 09:00 Frimis Spegelsalen
Klubbafton 161111 Danheim Karlskrona Besök hos logen 26 Vanadis-Karlskr
Högtidsloge 161112 Norheim Västervik
Jubileum 161112 Heidrun Hudiksvall
Klubbafton 161112 Withala Vetlanda Boule med ärtor och punsch
Direktoriemöte 161114 Solheim Karlstad 17:30
Direktoriemöte 161116 Aroshus Västerås
Direktoriemöte 161116 Midgård Linköping Anmälan Mästaren
Direktoriemöte 161117 Alvheim Eskilstuna
Fest 161118 Midgård Linköping Lilljul
OD-möte 161119 Bifrost Stockholm Järfälla
Jubileum 161119 Runheim Järfälla 50-års jubileum
Direktoriemöte 161120 Rosheim Norrtälje Dirmöte + träna I
Direktoriemöte 161121 Heimdal Stockholm
Direktoriemöte 161121 Manheim Stockholm Inför Grad I 1/12
Bifrostseniorer 161122 Grimner Oskarshamn Besök i Kommunhuset
Bifrostseniorer 161124 Norheim Västervik
Frukostmöte 161125 Eyrabro-Havamal Örebro Start 09:00 Frimis Spegelsalen
Direktoriemöte 161126 Ladulås Oskarshamn KL.11:00
Bookmark the permalink.