Det händer i januari/februari

Evenemang Dag Arrangör Ort Kommentar
Loge Grad I 160113 Gagnrad Borlänge
Loge Grad V 160113 Forsete Malmö
Loge Grad IV 160115 Gungner Borås
Loge Grad V 160115 Löfstad Vetlanda Tillsammans med 10 Withala
Loge Grad V 160115 Mjölner Eslöv
Loge Grad V 160115 Withala Vetlanda Tillsammans med 11 Löfstad
Loge Grad V 160119 Righeim Gävle
Infoträff om Bifrostorden 160122 Valhall Stockholm
Loge Grad V 160122 Carolus Karlskoga
Loge Grad V 160122 Midgård Linköping
Loge Grad V 160122 Norheim Västervik
Loge Grad V 160122 Vanadis Karlskrona
Loge Grad V 160122 Vesthav Göteborg
Klubbafton 160123 Danheim Kristianstad Anmäla portalen, eller wiggarum@gmail.com
Bifrostseniorer 160126 Grimner Oskarshamn Visning av Nya Saga Biografen
Klubbafton 160126 Vesthav Göteborg
Loge Grad II 160126 Odinsal Uppsala
Loge Grad V 160127 Aroshus Västerås
Klubbafton 160128 Alvheim Eskilstuna
Loge Grad I 160128 Linneus Växjö
Loge Grad V 160128 Rosheim Norrtälje
Klubbafton 160129 Withala Vetlanda Pubkväll
Loge Grad I 160129 Junehus Jönköping Installation
Loge Grad III 160129 Runheim Järfälla
Loge Grad V 160129 Gondler Kalmar
Loge Grad I 160201 Torgrim Hudiksvall Installation
Loge Grad I 160204 Manheim Stockholm Installation
Loge Grad I 160204 Nicopia Nyköping Installation
Loge Grad I 160205 Löfstad Tranås Installation
Loge Grad I 160209 Runrike Täby Mästarinstallation
Loge Grad I 160210 Gagnrad Borlänge Årsmöte, parentation, mästarinstallation
Loge Grad I 160210 Torkild Södertälje Installation
Loge Grad I 160211 Åsagård Stockholm Installation
Loge Grad I 160212 Grimner Oskarshamn Installation
Loge Grad I 160212 Gungner Borås Installationsloge
Loge Grad I 160212 Mjölner Eslöv Installation
Loge Grad I 160212 Rosheim Norrtälje Installation
Loge Grad I 160212 Solheim Karlstad Installation av mästare
Loge Grad VI 160212 Tirfing Örebro
Loge Grad VI 160213 Ladulås Västervik Årsmöte
Loge Grad I 160216 Righeim Gävle Installation
Loge Grad I 160217 Eyrabro-Havamal Örebro Installation
Loge Grad I 160218 S:t Örjan Stockholm Grad I + Mästarinstallation
Loge Grad I 160219 Carolus Karlskoga
Loge Grad I 160219 Danheim Kristianstad Anmälan: Portalen eller mu33@danheim.se
Loge Grad I 160219 Gondler Kalmar
Loge Grad I 160219 Runheim Järfälla Installation
Loge Grad I 160219 Vanadis Karlskrona Installation
Bifrostseniorer 160223 Grimner Oskarshamn Bowling med Fika och Macka
Loge Grad I 160223 Odinsal Uppsala Installation
Loge Grad I 160224 Aroshus Västerås Installation
Loge Grad I 160224 Forsete Malmö Installation
Loge Grad I 160224 Valhall Stockholm Mästarinstallation
Klubbafton 160225 Rosheim Norrtälje
Loge Grad I 160225 Alvheim Eskilstuna
Loge Grad I 160225 Linneus Växjö Installation
Loge Grad I 160226 Midgård Linköping Installation mm
Loge Grad I 160226 Norheim Västervik Installation
Loge Grad I 160226 Rimfaxe Helsingborg Mästarinstallation
Loge Grad I 160226 Vesthav Göteborg Mästarinst.
Loge Grad I 160226 Withala Vetlanda Installation
Loge Grad VI 160226 Heimdal Stockholm Årsmote,installation
Loge Grad VI 160227 Gotheim Jönköping Mästarinstallation + Årsmöte
Loge Grad II 160229 Torgrim Hudiksvall

Övriga möten

Evenemang Dag Arrangör Ort Kommentar
Direktoriemöte 160110 Danheim Kristianstad Anmälan: Portalen
Årsmöte 160111 Torgrim Hudiksvall
Direktoriemöte 160112 Manheim Stockholm Inför årsmöte 1/2
Årsmöte 160112 Runrike Täby
Direktoriemöte 160113 Midgård Linköping Anmälan Christer om du inte kommer
Årsmöte 160114 Nicopia Nyköping Årsmöte
Årsmöte 160115 Junehus Jönköping
Årsmöte 160115 Rosheim Norrtälje
Direktoriemöte 160118 Runheim Järfälla
Årsmöte 160118 Runheim Järfälla
Direktoriemöte 160120 Aroshus Västerås
Årsmöte 160120 Grimner Oskarshamn OBS! Onsdag kl.18.00
Direktoriemöte 160121 Alvheim Eskilstuna
Årsmöte 160121 Åsagård Stockholm Samling entrén, gemensam hiss upp, våning 18
Årsmöte 160122 Solheim Karlstad Bowling
Årsmöte 160122 Valhall Stockholm
Årsmöte 160123 Danheim Kristianstad Ingen anmälan
Direktoriemöte 160125 Löfstad Tranås
Årsmöte 160125 Mjölner Eslöv
Årsmöte 160125 Rimfaxe Helsingborg
Direktoriemöte 160127 Manheim Stockholm Inför Grad I 4/2
Årsmöte 160127 Forsete Malmö Klubbafton
Årsmöte 160128 S:t Örjan Stockholm Årsmöte
OD-möte 160129 Bifrost Jönköping
Årsmöte 160129 Gungner Borås Mer info och tid kommer senare
Årsmöte 160129 Withala Vetlanda
Årsmöte 160201 Löfstad Tranås
Årsmöte 160201 Manheim Stockholm
Årsmöte 160204 Aroshus Västerås
Direktoriemöte 160208 Runheim Järfälla
Direktoriemöte 160209 Eyrabro-Havamal Örebro
Årsmöte 160209 Odinsal Uppsala
Årsmöte 160210 Vanadis Karlskrona
Årsmöte 160211 Eyrabro-Havamal Örebro
Årsmöte 160211 Gondler Kalmar
Direktoriemöte 160213 Ladulås Västervik KL.11:00
Direktoriemöte 160216 Eyrabro-Havamal Örebro
Direktoriemöte 160217 Midgård Linköping Anmälan Christer om du inte kommer
Årsmöte 160217 Midgård Linköping Anmälan Christer om du inte kommer
Direktoriemöte 160218 Alvheim Eskilstuna OBS! Börjar kl. 18:30
Årsmöte 160218 Alvheim Eskilstuna
Årsmöte 160219 Norheim Västervik Klubbafton
Direktoriemöte 160222 Heimdal Stockholm
Direktoriemöte 160229 Manheim Stockholm Inför Grad II 10/3
Bookmark the permalink.